Sopot Grand Hotel

Wprost na plaży znajduje się dostojny Grand Hotel, wzniesiony w latach 1924-1927. Dzięki fascynującej architekturze i doskonałemu położeniu od samego początku obiekt był i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek całego Trójmiasta. Budynek odrestaurowany z niemalże jubilerską starannością, urządzony w stylu Art Nouveau, obecnie mieści w swoich podwojach pięciogwiazdkowy Sofitel Grand Hotel, wychodzący wprost na plażę i Zatokę Gdańską.

Hotel szczyci się wspaniałą restauracją w stylu Art Deco z wyborną kuchnią francuską. Z jej okien zachwycać się można wspaniałym widokiem na Morze Bałtyckie. Grand Hotel ma niepowtarzalną salę balową z oryginalnymi, pochodzącymi z 1927 r., wspaniałymi i unikatowymi kryształowymi żyrandolami. Spora część spośród 127 pokoi i apartamentów o najwyższym światowym standardzie, jest z widokiem na morze. Nie ma tutaj oczywiście pokoju z numerem 13. Hotel ma także kameralny, bardzo lubiany „Cigar Room”, optymalne miejsce do relaksu i towarzyskich pogawędek przy kieliszku wybornego wina i kosztowaniu doskonałych cygar. Wypoczywali tu m. in. J. Baker i gen. de Gaulle.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sopot Grand Hotel, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Doodaj swój komentarz

Jeśli masz coś do dopowiedzenia na temat powyższego artykułu - pisz śmiało. Wszelkie komentarze działają na nas motywująco :-). Zapraszamy do udziału w dyskusji