Opera Leśna w Sopocie

Usytuowana w górnej części miasta Opera Leśna rozsławia imię Sopotu od lat. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Ten leśny amfiteatr, o powierzchni 4 ha, położony jest w naturalnym zagłębieniu pomiędzy dwoma wzgórzami w kompleksie Lasów Oliwskich. Sława Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych i innych wydarzeń.

Na deskach Opery Leśnej wystąpiło wielu zagranicznych artystów, a wśród nich: Gloria Geynor, Charles Aznavour, Marillion, Witney Houston, Annie Lennox oraz największe gwiazdy muzyki polskiej: Czerwone Gitary, Niebiesko-Czarni, Trubadurzy, Czesław Niemen, Skaldowie, Budka Suflera, Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Turnau, Maryla Rodowicz, Perfect, Beta Kozidrak i BAJM, Edyta Górniak, Kayah, Myslovitz, Golec Orkiestra i inne talenty.

Od marca 2010 roku całkowita przebudowa obiektu. Zwiększono pojemność obiektu z 4,5 tys. do blisko 6 tys. miejsc – z liczbą 5005 miejsc siedzących (w tym 113 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów). Nowe zadaszenie kształtem przypomina wygięty liść. Obecnie Opera Leśna uchodzi w opinii fachowców za jeden z najpiękniejszych i niezwykle cenionych pod względem akustycznym obiektów w Europie.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
Opera Leśna w Sopocie, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Doodaj swój komentarz

Jeśli masz coś do dopowiedzenia na temat powyższego artykułu - pisz śmiało. Wszelkie komentarze działają na nas motywująco :-). Zapraszamy do udziału w dyskusji