Sopot – co jeszcze warto

Hipodrom Sopot – to na co dzień oaza zieleni i spokoju w sercu Trójmiasta, zaś na czas zawodów, wyścigów i imprez – to tętniący życiem, pełen ludzi, wrażeń i atrakcji światowy kurort jeździectwa. Bogata tradycja i z górą 100 letnia historia przeplata się tuz nowoczesną aktywnością i dynamicznym rozkwitem. Odbywają się na nim zawody od regionalnych, wojewódzkich, krajowych – po najbardziej prestiżowe konkursy o skali światowej. Prowadzona jest tutaj także nauka jazdy konnej oraz zajęcia z hipoterapii, która odgrywa niezwykle dobroczynne działanie w rehabilitacji psycho-ruchowej.

Jednym z atutów Sopotu są korty tenisowe. Pierwsza działalność datuje się już od 1897 roku. Boiska są oświetlone i wyposażone w trybuny z których można podziwiać zmagania sportowców. Tutaj odbywają się zawody o zasięgu regionalnym i krajowym, a także międzynarodowym. Boisko jest otwarte dla chętnych i aktywnych, można je wynająć.

 

Sopot to także miasto bogate w historyczne miejsca i zabytki. Warto odwiedzić:

  • wczesnośredniowieczne grodzisko,
  • Dworek Sierakowskich,
  • Łazienki Południowe z drewnianą budowlą z 1907 r.,
  • secesyjna willę z początków XX wieku,
  • zabytkową kaplicę neogotycką z 1870 r.

W mieście znajdują się także zabytkowe pomniki, m.in.: Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza oraz pomniki ku czci żołnierzy poległych podczas drugiej wojny światowej.

Łysa góra to miejsce doskonale nadające się dla turystów chcących spędzić aktywnie czas na przejażdżkach rowerowych, jak również dla spacerowiczów. Idealne na zaczerpnięcie odrobiny spokoju i świeżego powietrza. Zimą, Łysa Góra oblegana jest przez zwolenników sportów zimowych, szczególnie narciarzy. Specjalnie dla nich został utworzony leśny wyciąg narciarski. W międzyczasie można wstąpić do kawiarni znajdującej się na wzgórzu.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sopot – co jeszcze warto, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Doodaj swój komentarz

Jeśli masz coś do dopowiedzenia na temat powyższego artykułu - pisz śmiało. Wszelkie komentarze działają na nas motywująco :-). Zapraszamy do udziału w dyskusji